Araç Sigortası
Trafik Sigortası Türkiye Sigortası Yeşil Kart Full Kasko
Yeşil Kart
Yeşilkart Sigortası, Trafik Sigortası'nın yurtdışında geçerli olan şeklidir. Yurtdışına çıkarken yaptırılan Yeşilkart Sigortası ile, her ülkede Trafik Sigortası yaptırma zorunluluğu ortadan kalkmaktadır.

Yeşilkart Sigortası, zorunlu mali sorumluluk sigortasının yurt dışında geçerli olan şeklidir. Bu sigortanın tanzimi ile her ülke sınırında, o ülkenin mecburi trafik sigortasını yaptırma zorunluluğu ortadan kalkmış olur. Hangi ülkede kaza yapılmış ise, o ülkenin yasal limitleri dahilinde tazminat ödenir. Letonia, Estonia, Ukrayna, Moldovya, tüm avrupa ülkeleri ile Fas, Tunus, Güney Kıbrıs, İsrail, iran da geçerlidir.


Yeşilkart Sigortasında Hasar ne şekilde ödenir?
Yeşilkart sigortasında, sigorta şirketleri, Türkiye motorlu taşıt bürosunun acentesi gibi çalışırlar; Dolayısıyla poliçeyi tanzim etmelerine rağmen hasar ödemesi motorlu taşıtlar bürosunun sorumluluğundadır. Hasar meydana geldiğinde hangi ülkede bulunuyorsa, o ülkenin motorlu taşıtlar bürosuna müracaat edilerek hasar işlemleri tamamlanır. Poliçenin, arka yüzünde geçerli olduğu ülkelerdeki motorlu taşıtlar bürolarının adresleri yer almaktadır. Türkiyeden düzenlenmiş poliçelerin hasarları da Türkiyedeki motorlu taşıtlar bürosundan talep edilir.

Can Sigorta'nın sizlere sunduğu "Yeşil Kart" sigortasını yaptırmak için Genel Müdürlüğümüze, tüm Bölge ve Şube Müdürlüklerimize, yurt çapında yaygın hizmet veren acentelerimizden size en yakın olanına başvurabilirsiniz.