Nakliyat Sigortası
Emtia Nakliyat Tekne & Yat Para & Kıymetli Eşya
Para & Kıymetli Eşya
Kıymet Sevkiyatına Konu olan Unsurlar Nelerdir?
Kişi veya kuruluşların zırhlı Araç veya diğer vasıtalarla taşıdıkları nakit pAra, külçe altın, gümüş ve bunlardan basılmış para, sikke, süs eşyası, mücevher ile tahvil, hisse senedi, çek gibi kıymetli evrak, döviz ve efketifler, Kıymet Nakliyatı Sigortasının konusunu teşkil eder.

Kıymet Nakliyatında Teminat Kapsamı Nedir?
Para ve kımetli evrakın, zırhlı Araçlar ile ve görevliler nezaretinde veya posta yolu ile yapılan sevkiyatında uğrayacakları hasar ve kayıplar, silahlı gasp ve soygun dahil olmak üzere teminat altın alınır.
 
 
Sevkiyat zırhlı Araölarla ve görevli nezaretinde yapılmadığı taktirde, teminat ancak ek prim ödenerek sağlanabilir. Sevkiyaty posta yolu ile yapıldığında silahlı gasp ve soygun teminata dahil olmasına karşın, her türlü kısmi ve tamamen çalınma, teslim etmeme ve kaybolma riskleri dahil değildir. Ancak ek prim ödeyerek teminata dahil etmek mümkündür.

Can Sigorta'nın sizlere sunduğu "Para ve Kıymetli Eşya" sigortasını yaptırmak için Genel Müdürlüğümüze, tüm Bölge ve Şube Müdürlüklerimize, yurt çapında yaygın hizmet veren acentelerimizden size en yakın olanına başvurabilirsiniz.